Ünlü rapçi Soulja Boy, Twitch’i dava etmekle tehdit etti

Rapçi Soulja Boy, Twitch‘teki en eğlenceli yayıncılardan biri haline gelirken, yayınlarında oyun oynuyor ya da sohbet ediyor. Canlı yayınlarını ortalama 2 bin ile 3 bin kişi izliyor. Geçtiğimiz hafta Twitch‘ten banlandıktan sonra hesabının hala aktif olmadığını öğrenen Soulja Boy, Twitch‘i sebepsiz yere banladığı gerekçesiyle dava edeceğini söyledi.

BİR GÜNDE İKİ KERE BANLANDI

6 gün önce Twitch‘ten yasaklandı ve beş dakika sonra yasağı geri kalktı. Ancak, yasağı kalktıktan 4 saat sonra Soulja Boy’un Twitch hesabı tekrardan askıya alındı ve bu sefer yasağı kalkmadı. Twitch’i dava etmekle tehdit ediyor ve ilk olarak yasaklı olması için bir neden sunmadıklarını iddia etti.

“SİZİ MAHKEMEYE VERECEĞİM”

Soulja Boy, banlandıktan 5 gün sonra Twitter’da bir açıklamada bulundu. Yaptığı açıklamada, “Twitch’in herhangi bir kanıt veya açıklama olmadan seni yasaklayabileceğine inanamıyorum. Bu doğru gelmiyor. Bu insanları dava edeceğim.” sözlerine yer verdi. Hemen ardından da Twitter’dan Twitch ve Twitch Destek hesaplarını etiketleyerek hesabımı geri vermezseniz sizi mahkemeye vereceğim diyerek tehdit etti

TWITTER’DAN AVUKAT ARADI

Soulja Boy, Twitch’in sebepsiz yere banlandığını düşündüğü için Twitch’i dava edeceğini açıkladı. Twitch’i dava edebilmek için Twitter’dan, “Parayla satın alabileceğim en iyi avukata ihtiyacım var. Milyonlarım var ve Twitch’e dava açmak istiyorum, ırkçı gibi hissediyorum hiçbir açıklama yapmadan beni yasaklıyorlar. Buna katlanamayacağım.” Sözlerine yer vererek avukat tutmaya çalıştı.

TWITCH DAHA ÖNCE DE BİRÇOK KEZ DAVA EDİLDİ

Soulja Boy, Twitch’i yasaklanmalar nedeniyle dava açmaya çalışan ilk yayıncı değil. Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Dr Disrespect kullanıcı adlı popüler Twitch yayıncısı anlaşılmaz bir şekilde kalıcı olarak yasaklandığını öğrendikten sonra Twitch’i dava etmeyi planladığını söylemişti.

Son Dakika Haberleri

, , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *