Ne Şenol Güneş ne Okan Buruk! Bruno Pinheiro, Beşiktaş’ın yeni hocası olmak için İstanbul’a geliyor

Sergen Yalçın sonrası teknik direktör arayışlarını sürdüren Beşiktaş, Estoril takımını çalıştıran Bruno Pinheiro’yu takımın başına getirmeye hazırlanıyor.

YILLIK 900 BİN EURO KAZANACAK

NTV Spor’un haberine göre; Anlaşma sağlanan 45 yaşındaki Portekizli çalıştırıcı, Estoril ile kontratını feshettikten sonra Beşiktaş için İstanbul’a gelecek. Siyah-beyazlılar Pinheiro ile 1,5 yıllık sözleşme imzalayacak ve yıllık 900 bin euro ücret ödeyecek.

PINHEIRO İÇİN FİKİR BİRLİĞİ YOK

Yönetim kurulu Sergen Yalçın sonrası ilk olarak Şenol Güneş ile el sıkışmıştı. Başkan Ahmet Nur Çebi, takımı Güneş’e emanet etmek istese de, yönetim kurulunda fikir birliği sağlanamadı. Futbol A.Ş Genel Müdürü Ceyhun Kazancı’nın Pinheiro için yaptığı sunum ve yapay zeka sonuçlarına göre Portekizli çalıştırıcının Beşiktaş’a en uygun isim olarak belirlemesi yönetimde kabul gördü. Yönetim kurulunda Pinheiro için de fikir birliği yok. Bazı yönetim kurulu isimleri oylarını Şenol Güneş’ten yana kullandı.

BEŞİKTAŞ, FENERBAHÇE DERBİSİNE ÖNDER KARAVELİ YÖNETİMİNDE ÇIKACAK

Başkan Ahmet Nur Çebi son kararını verdi ve Pinheiro ile sözleşme hazırlıklar başladı. Beşiktaş, Fenerbahçe derbisine U-19 teknik direktörü Önder Karaveli yönetiminde çıkacak. Portekizli teknik adamın görevine gelecek hafta başlaması planlanıyor. Pinheiro’nun gelişinden A Takım’da kalacak Karaveli, yardımcı antrenörü olarak Portekizli çalıştırıcının ekibine dahil edilecek.

Spor Haberleri

, , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *