Memur zammı ne kadar olacak? Memurlara ek zam yapılacak mı?

Yeni yılda memur zamlarının ne kadar olacağı son günlerin en çok merak edilen konularından biri haline geldi. Memurların ve ekonomi çevrelerinin ilgi duyduğu konu hakkında Memur zammı ne kadar olacak ve Memurlara ek zam yapılacak mı gibi konular merak ediliyor.

MEMUR ZAMMI NE KADAR OLACAK?

2022 Ocak ayı yapılacak zam konusu, memur ve memur emeklisine yapılacak zam miktarı Ocak enflasyon oranın ve farkının açıklanması ile netlik kazanacaktır. 2022 memur zamları yüzde kaç olacak? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Memur-sen ve Kamu-sen başkanları ile Beraberinde Bakan Bilgin ile gerçekleştirdiği toplantı sonrası ek zam konusu görüştü. Memur-Sen Başkanı Yalçın, “Cumhurbaşkanımızla görüşmemizde ek zam, 3600 ek gösterge ve sözleşmelilere kadro beklentimizi söyledik. Ek zam dahil tekliflerimiz için Çalışma Bakanı Bilgin ile bir araya geleceğiz” ifadelerine yer verdi.

OCAK AYI BEKLENİYOR

2022 yeni senede 18 milyon memur ve memur emeklisinin gündeminde yeni yıl zammı olacaktır. Ocak ayında memur ve memur emeklisine yapılacak zam tutarı, 3 Ocak 2022 tarihinde açıklanacak enflasyon oranlarıyla kesinlik kazanacaktır.

Memur ve memur emeklilerine yapılacak ek zammın ise 15 Ocak 2022’ye kadar yetiştirilmesi beklenmektedir.

Gündem

, , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *