KYK toplu para ne zaman yatacak? 2022 KYK burs ücretleri ne kadar oldu? Yüksek lisans, doktoro ve lisans KYK burs ücretleri

KYK toplu para ne zaman yatacak? sorusunun yanıtı merak edilen konular arasında yer alıyor. 3 aylık KYK toplu ödeme tarihleri bekleniyor. Ekim, kasım ve aralık ayı KYK burs ve kredileri, toplu bir şekilde öğrencilerin hesabına yatacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı, öğrencilerin T.C. Kimlik numaralarının son hanesine göre 3 aylık toplu ücretleri hesaplara yatıracak.

KYK TOPLU PARA NE ZAMAN YATACAK?

KYK burs ücretlerinin ilk aşamada 3 aylık olarak yatacağı belirtildi. Ekim, kasım ve aralık olmak üzere üç ayı kapsayacak olan KYK toplu ödemesi için açıklama Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın resmî internet sitesinde yer aldı. 3 aylık (Ekim, kasım ve aralık) Buna göre, KYK burs başvuru sonuçlarına göre, kendisine burs ve kredi tahsis edilen ve taahhütnamesini en geç 19 Aralık tarihine kadar onaylayan öğrenciler, 3 aylık (Ekim, kasım ve aralık) burs-kredilerini ay sonuna alabilecek.

NOT: KYK burs ücretleri yatacağı tarih ile ilgili açıklama geldi. KYK burs ücret ödemeleri kimlik numarasına göre yapılıyor.

2022 KYK BURS VE KREDİLERİ NE KADAR?

2021 yılı itibariyle Kredi ve Yurtlar Kurumu kredi ve burs ücretleri

  • Lisans öğrencilerine 650 TL,
  • Yüksek Lisans öğrencilerine 1300 TL
  • Doktora öğrencilerine 1950 TL şeklindeydi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 Aralık Pazartesi tarihinde gerçekleşen Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada 2022 KYK burs ve kredi ücretlerinde artış yaptığını ifade etti. Buna göre 2022 yılında;

  • Lisans öğrencilerine 850 TL,
  • Yüksek lisans öğrencilerine 1700 TL
  • Doktora öğrencilerine ise 2550 TL KYK burs ve kredisi ödenecek.

Gündem

, , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *