Ertelenen Steam Deck’in çıkış tarihi açıklandı

Valve’ın devam eden çip sıkıntısı nedeniyle el oyun bilgisayarı Steam Deck’i Aralık 2021’den Şubat 2022’ye ertelemek zorunda kaldı. Valve, Steam Deck’in yeni çıkış tarihini daha fazla gecikme olmadan yapacağını da duyurdu.

Valve tasarımcısı Greg Coomer’ın yaptığı bir röportajda, şirketin Steam Deck’in çıkışını geciktirmek zorunda kalmayacağını ve ilk sevkiyatların Şubat 2022’de piyasaya sürülmesi için hala yolunda olduğunu doğruladı. “Bu yılın sonundan bir sonraki yılın başına geçmek zorunda olduğumuz için hayal kırıklığına uğradı. Ancak evet, tüm işaretler Şubat ayında gönderim yapabileceğimize işaret ediyor.” Sözlerine yer verdi.

s

Steam Deck için onaylanan Şubat 2022 tarihine rağmen bir birim rezerve den birçok kişi, Temmuz ayında rezervasyonların ne zaman yapılacağını bu yılın başlarında da görülene kadar teslim edilemeyecek. Coomer, “Bu gerçek bir ürün lansmanı, bu yüzden binlerce insan, onları gönderebileceğimiz anda Steam Deck’leri hemen alacak.” Dedi. “Ama binlercesinden bahsetmek bile ilk birkaç ay içinde çektiğimiz ses seviyelerine kıyasla oldukça düşük olurdu.”

Son Dakika Haberleri

, , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *