Ekrem İmamoğlu’ndan ilginç çıkış: Ekonomi iyi olsun ellerim çatlayana kadar iktidarı alkışlamazsam namerdim

İstanbul Güngören’de “Dönüşüm Zamanı” kapsamında Doğakent sitesi için düzenlenen temel atma töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, açıklamalarda bulundu.

“BÖYLE BİR EKONOMİ ANLAYIŞI OLMAZ”

İmamoğlu, “Bana göre buradaki ilçe belediyesi güven kırılması yaşamıştır. Bu konuda bütün siyasilere bütün belediyelere sesleniyorum; aynı şekilde yaparsanız güveni kaybedersiniz. KİPTAŞ Genel Müdürümüz daha demin ifade etti ‘Demirdeki artış yüzde 162 oldu’ diye. İnşaat sektöründeki ürünlerin yüzde 80’i ithal ürünler. Bazen diyorlar ya inşaat sektörü yerli bir sektör, artsın büyüsün yok kardeşim yüzde 80’i ithal ürünlerden oluşan bir sektördür.” dedi.

“ELLERİM ÇATLAYANA KADAR ALKIŞLAMAZSAM NAMERDİM”

“Dövize bağlı bir ekonomik sisteminin içerisindeyiz.” diyen İmamoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Dövizin bizi nasıl alabora ettiğini birkaç aydır yaşıyoruz. 17’ye çıktığına mı üzülelim 13’e indiğine mi sevinelim? Böyle bir ekonomi anlayışı olmaz. Tabii ki ekonomimiz iyi olsun, ekonomimiz iyi olsun ellerim çatlayana kadar iktidarı alkışlamazsam namerdim. Çünkü bizim insanımız ekmeğini kazandıkça mutlu olur. Türk liramızın bu şekilde alabora olması kıymetsizleşmesi 84 milyon insanımızın hiçbirini mutlu etmez. 2023 yılının Mayıs, Haziran aylarında belki de Haziranın 4’ünde benim doğum günümde gelir sizin anahtarlarınızı ben teslim ederim”

Demirören Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri

, , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *