CD Projekt Red Cyberpunk 2077 davasını kapatmak için milyon dolarlar ödeyecek

CD Projekt Red’in Cyberpunk 2077’nin lansmanı üzerine açılan bir yatırımcı davasını sonuçlandırmak için geliştiricilerin yatırımcılara ödeyecek miktar açıklandı. CD Projekt Red, yatırımcılara 1 milyon 850 bin dolar ödeme yapacak.

MAHKEME ONAYI BEKLENİYOR

Oyunun bildirilen 316 milyon dolarlık geliştirme bütçesinin ve geçen yıl sekiz milyon ön siparişle anında isabet etmesinin yanında oldukça küçük bir meblağ. Anlaşma hala başlangıç aşamasındadır ve bir mahkeme tarafından onaylanması gerekmektedir.

Dava, şirketin kendilerini finansal performans konusunda yanılttığını iddia eden hissedarlar tarafından açılan dört ayrı eylemin bir araya gelmesiyle etkili bir şekilde birleştirdi. Ancak uzlaşmanın neden bu denli düşük bir fiyat olduğu belli değil.

GELİŞTİRİCİ HİSSELERİ DÜŞTÜ

CD Projekt’in hisseleri oyunun piyasaya sürülmesinden bu yana yüzde 54 düştü ve analistler Cyberpunk 2077 satış tahminlerini önemli ölçüde düşürdü.

Bunun da ayrıca CD Projekt, Cyberpunk 2077 ve Witcher 3 için çok beklenen yeni nesil konsol güncellemesini 2021’ins onu için 2022’nin ilk çeyreğine erteledi.

Son Dakika Haberleri

, , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *