2022 Memur zammı ne kadar olacak? Memur zammı ne zaman belli olacak?

Erdoğan, “Yılbaşından itibaren asgari ücretten alınan gelir vergisi ile damga vergisini kaldırıyoruz. Böylece işverenin üzerinden 450 TL’lik bir yükü kaldırmış oluyoruz” dedi. Bunun akabinde vatandaşlar, 2022 Memur zammı ne kadar olacak? Memur zammı ne zaman belli olacak? merak etti.

2022 MEMUR ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Memur ve emeklilerinin 2021 yılı maaş zamları toplamda yüzde 15.81’di. 2022’de yeni zamla birlikte memur emeklilerinin her ay aldıkları ek ödeme tutarı da artacak. Memur zammının ne kadar olacağı henüz netlik kazanmış değil. TÜİK, temmuz, ağustos, eylül, ekim, kasım aylarını kapsayan, 5 aylık enflasyonunu açıkladı ve TÜFE’de 5 aylık enflasyon yüzde 10.47 oldu. Bu da şu anlama geliyor; 5 aylık enflasyon, toplu sözleşmede belirtilen yüzde 3’lük oranı geçtiği için şimdiden memur ve emeklileri için yüzde 7.47’lik enflasyon farkı oluşmuş durumda.

MEMUR ZAMMI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Geçtiğimiz günlerde Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Asgari ücret belli olduktan sonra rakam konuşacağız. Ocak 15’te maaşlara yansıyacak şekilde bu düzenlemeyi tamamlayacağız.” açıklamasını yapmıştı.

Buna göre yakın bir zamanda memur zamlarının açıklanması bekleniyor.

Gündem

, , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *